7.09.2023

Zakończyliśmy wakacyjny program stażowy w ORLEN Serwis

W lipcu i sierpniu swój staż w ORLEN Serwis odbyło 33 uczniów z naszych szkół partnerskich: Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie w Gostyninie, Zespołu Szkół Technicznych "70"w Płocku, Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku, Zespołu Szkół Technicznych "Fablok" w Chrzanowie oraz Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku.

Stażyści oprócz zapoznania się z codzienną pracą na wydziałach w branżach: maszyn wirujących, elektrycznej, automatycznej i mechanicznej, wzięli udział w specjalnie przygotowanych szkoleniach w Centrum Szkoleniowym ORLEN.

„W ORLEN Serwis panuje miła atmosfera, pracownicy są naprawdę życzliwi i chętnie dzielą się wiedzą. Staż odbywałem w obszarze elektrycznym i zdobyłem wiele praktycznych umiejętności. Gorąco polecam!” – podsumował Maksymilian, absolwent Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku.

Magdalena Szałkowska z Zespołu Rozwoju Kompetencji opowiedziała, jak właściwie przygotować się do rekrutacji, natomiast przedstawiciele Wydziału branży elektrycznej: Andrzej Przedpełski, Tomasz Smardzewski i Łukasz Dorobek nauczyli uczniów obsługi testerów: TAZR do automatów SZR/PPZ oraz Omicron CMC356. Dzięki prezentacji przygotowanej przez Bartosza Baryłę i Arkadiusza Trzcińskiego z branży maszyn wirujących, stażyści poznali zagadnienia związane z inżynierią odwrotną i drukiem 3D.

Podczas dnia specjalnego zebraliśmy stażystów z Płocka i z Włocławka na wspólnym spotkaniu, dzięki czemu mieli okazję się poznać, wymienić doświadczeniami i spostrzeżeniami o pobycie w naszej spółce.

Bartłomiej i Błażej, mechatronicy z Zespół Szkół Technicznych "70" zgodnie przyznali: „Istotne znaczenie miał dzień zapoznawczy, gdyż dał nam orientację w topografii Zakładu Produkcyjnego ORLEN w Płocku. Atutem stażu była możliwość zaznajomienia się
z maszynami do wykonywania prób ciśnieniowych oraz zobaczenie z bliska, jak funkcjonują instalacje rafinerii. Staż był dla nas fajną przygodą i spędzeniem wakacyjnego czasu w niekonwencjonalny sposób”.

Już teraz wiemy, że osoby, które ukończyły staż, są zainteresowane podjęciem pracy
w naszej spółce, co nas niezmiernie cieszy.

Wiktor, absolwent Zespołu Szkół Zawodowych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Płocku. podkreślił  wzorowe relacje z pracownikami w ORLEN Serwis: „Najciekawsze dla mnie było poznanie na żywo specyfiki pracy. Istotne znaczenie dla bezpieczeństwa pracy mają tu szkolenia BHP oraz rozpoznanie zagrożeń. To wszystko zachęciło mnie do ubiegania się o stanowisko elektryka. Bardzo się cieszę, że będę pracować w ORLEN Serwis.”

Jesteśmy przekonani, że stażyści efektywnie odbyli zajęcia na wydziałach ORLEN Serwis, poszerzyli swoje umiejętności praktyczne oraz nabrali cennego doświadczenia, co pozwoli im łatwiej rozpocząć karierę zawodową. Pozytywne opinie absolwentów są dla nas najlepszą zachętą do organizacji kolejnych edycji stażów i praktyk, aby stawiać na praktyczne kształcenie młodych ludzi w branżach obecnych w naszej spółce.